New items
Alkohol i jego tajemnice : co musisz wiedzieć, zanim dorośniesz
Alkoholizm : grzech czy choroba?
Jak wyjść z traumy i uzależnienia : praktyczne wskazówki i strategie
Jak zerwać ze swoim smartfonem
Nauka o uzależnieniach : od neurobiologii do skutecznych metod leczenia
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Zaproszenie

Renata Piątkowska

DKK

W dniu 11 czerwca 2019r. odbyło się spotkanie DKK dla dzieci „Pozytywnie zaczytani” gr IV.

Dyskutowaliśmy na temat książki Doroty Terakowskiej „Władca Lewawu” .

„Bartek jest chłopcem, który urodził się w Krakowie. Odkąd pamiętał mieszkał w domu dziecka. Gdy miał pięć lat jego rodzice zaginęli w niewyjaśnionych okolicznościach. Wciąż uciekał z sierocińca bezskutecznie szukając swej mamy w pobliżu Wawelu.
Podczas „Trzynastej Podróży w Poszukiwaniu Mamy” nie zastał nikogo w swym dawnym mieszkaniu przy Skałecznej, które obecnie zajmowała narratorka powieści. Poszedł na Wawel i udało mu się niepostrzeżenie wejść do Smoczej Jamy. Był tu wielokrotnie, ale teraz pierwszy raz był sam. W jednym z korytarzy znalazł ciemny otwór i nie zastanawiając się wszedł do środka. Było tam ciasno i ciemno, a tunel schodził w dół. Podążał nim, aż nieopatrznie nie zauważył przepaści i wpadł do jej wnętrza. Myślał, że rozbije się o skały, a wpadł w coś miękkiego i lepkiego. Nie mógł się ruszyć, dostrzegł błyszczące rubinowo pary oczu. Przekonał się, że to wielkie pająki.”
Oto początek niesamowitej przygody, która przenosi do innego świata.
Warto przeczytać jednogłośnie potwierdzają Lenka, Gabrysia i Marzenka.

Na zakończenie dziewczyny namalowały na drewnianych patykach obrazki.